Tajfun


Lokalizacja:Wojciecha Cybulskiego 18, 50-206 Wrocław, Polska
Telefon:603 510 835
Godziny otwarcia:13:00-21:00

Tajfun to domowe jedzenie i napoje inspirowane kuchnią azjatycką, przygotowywane z miłości do jedzenia jedzenia, serwowane w przytulnym wnętrzu pełnym roślin i spokoju.

Bez schematów i w żywiole, nie klasycznie, bez banału. Czasem lubimy wymknąć się spod kontroli, całkiem jak Tajfun.
Kuchnia roślinna to nasza pasja, nie możemy stać w miejscu, chcemy ją udoskonalać i rozwijać. Jesteśmy ciekawscy, czytamy, szukamy, podróżujemy, próbujemy, testujemy i czasem też popełniamy błędy. Korzenie zapuściliśmy w azjatyckim street foodzie. Czerpiemy z domowych, tradycyjnych przepisów z Dalekiego Wschodu bazując na lokalnych produktach. Makarony wyrabiamy ręcznie, sami fermentujemy warzywa. Robimy kimchi, pasty do curry i hodujemy też własną kombuchę.

Nasze menu jest zmienne. Zarówno jeśli chodzi o pory roku i sezonowość składników, jak i inspiracje, które przynosimy do naszej kuchni. Nigdy nie będzie u nas jednolicie. Gotujemy ze świeżych produktów i każdego dnia staramy się wyciągnąć z nich samo dobro. To interesuje nas zdecydowanie bardziej niż przyrządzanie zupy, która zawsze będzie smakować tak samo.

W pierwszej kolejności zaopatrujemy się u lokalnych przedsiębiorców, przedsiębiorczyń i w małych gospodarstwach. Świeże shiitake i inne grzyby mamy od Dobre Grzybki. Zioła i szpinak kupujemy u pani Krystyny spod Sobótki i w Ogrodach ziołowych na Bielanach Wrocławskich, w azjatyckie przyprawy i produkty zaopatruje nas Piotrek z Delikatesów Azjatyckich.

Nasza karta jest krótka bo wierzymy, że mniej znaczy lepiej. Dzięki temu mamy pole do działania i dużo miejsca na kreatywną elastyczność. Chcemy Was zaskakiwać. Oprócz naszych stałych pozycji z karty, czyli pięciu rodzajów Pad-Thaiów, codziennie serwujemy kilka dań specjalnych, o których możecie dowiedzieć się śledząc nasze relacje na Instagram oraz Facebook.

Gotujemy jak czujemy, gotujemy jak lubimy i tak jak sami chcemy jeść. Musimy przyznać: jesteśmy narwani, czasem trochę szaleni i zdecydowanie nieprzewidywalni.

Dajcie się porwać Tajfunowi!