kalendarz wydarzeń


Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
So
Nd
Październik
Październik
Październik
1
2
3
4
5
6
7
8
 • Lunule / wernisaż Julii Sierańskiej

  Lunule / wernisaż Julii Sierańskiej

  18:00 -20:00
  08/11/2018

  Pomorska 19, Wrocław, Polska

  Pomorska 19, Wrocław, Polska

  8.11 cz 18.00 // LUNULE / wernisaż Julii Sierańskiej
  Lunule to białawe części u dołu paznokcia, widoczna cześć jego macierzy. Ciało, wszystkie jego elementy są na swój sposób fascynujące. Moje obrazy i rysunki opierają się głównie na tym, na twarzach, rękach, stopach i lunulach. Na ludziach, którzy odbijają się na wszystkim i we wszystkim. Pierwszy raz podzielę się moimi pracami w formie wystawy. Zapraszam Was na wspólną celebrację podczas wernisażu przy domowym cieście i herbacie.
 • Międzynarodowy Filmowy Festiwal Geocachingu

  Międzynarodowy Filmowy Festiwal Geocachingu

  18:00 -20:00
  08/11/2018

  Władysława Łokietka 5, 48-300 Wrocław, Polska

  Władysława Łokietka 5, 48-300 Wrocław, Polska

   

  Międzynarodowy Filmowy Festiwal Geocachingu to coroczny przegląd kreatywności pasjonatów geocatchingu na całym świecie – poprzez pokaz filmów krótkometrażowych ich produkcji. Każdy film trwa nie więcej niż 4 minuty. GIFF Weekend jest okazją, aby zobaczyć cały katalog finalistów Międzynarodowego Festiwalu Geocatchingu 2018.

  O wydarzeniu:

  Co? Międzynarodowy Filmowy Festiwal Geocachingu

  Kiedy? Czwartek, 8 listopada 2018. Wydarzenie rozpocznie się około godz. 18:00 I potrwa przez godzinę. Po projekcji można zostać na dyskusji dotyczącej filmów.

  Gdzie? Ulica Łokietka 5/1 (Parking za budynkiem)

  Kto? Wszyscy – naprawdę! Nie musisz być entuzjastą geocachingu, lub zajmować się tym – zapraszamy do wspólnej zabawy.

  Dlaczego? Cóż, dlaczego nie?

  Będzie można coś zjeść i wypić, ale zachęcamy do wzięcia
  własnych przekąsek. Będzie też można wpisać się do logbooka.

  Wstęp: 2 złote (na pokrycie kosztów wydarzenia)

  Więcej informacji na stronie:
  – https://www.geocachingfilmfestival.com/
  – https://www.geocaching.com/geocache/GC7YH5R

   

9
10
11
12
13
14
15
 • Mario Paniego: Wyobraź sobie miasto bez reklam

  Mario Paniego: Wyobraź sobie miasto bez reklam

  19:00 -21:00
  15/11/2018

  Władysława Łokietka 5, 48-300 Wrocław, Polska

  Władysława Łokietka 5, 48-300 Wrocław, Polska

  Wyobraź sobie miasto bez reklam.

  Imagine a city without adverts.

  Iragarkirik gabeko hiria imajinatu.

  /

  Mario Paniego jest artystą konceptualnym i wizualnym. Sztuka to dla niego wymówka i sposób na życie, a także odkrywanie świata i samego siebie. Lubi się uczyć przy okazji pracy nad każdym kolejnym projektem, jednocześnie korzystając z różnych mediów i dbając o charakter danej realizacji. Jest absolwentem sztuk pięknych na Uniwersytecie Anglii Zachodniej. Studia doktoranckie ukończył natomiast na Uniwersytecie Kraju Basków. Posiada także tytuł magistra w zakresie „Design Management” (Uniwersytet Kraju Basków) oraz „Culture Management” (Uniwersytet Alcalá de Henares). Swoje prace prezentował w Argentynie, Chile, Chorwacji, Niemczech, Czechach, Korei Południowej i Hiszpanii. Równocześnie pracował na uniwersytecie i realizował liczne projekty.

  We Wrocławiu, podczas rezydencji na przestrzeni od października do listopada tego roku, Paniego bada temat reklamy w przestrzeni publicznej miasta, analizując zarówno dobre, jak i złe praktyki oraz polityki miejskie, a także porównując je z tymi znanymi z rodzinnego Bilbao. Realizując interwencje w przestrzeni Wrocławia, stara się zwiększyć świadomość na temat tzw. „szumu wizualnego”, który na co dzień towarzyszy nam we współczesnych ośrodkach miejskich. Ten „hałas” czy „wizualne zanieczyszczenie”, jak twierdzi Paniego, rozprasza nas i zajmuje zbyt wiele miejsca na ulicach i w naszych życiach. Ulice zawłaszczane są w coraz większym stopniu przez reklamy, firmy i konsumeryzm, a w coraz mniejszym należą do ludzi oraz ich relacji, natury i architektury.

  Gdzie będziecie mogli zobaczyć realizacje Paniego?

  Wrocław, ul. Krupnicza/Podwale
  Wrocław, pl. Legionów
  Wrocław, ul. Dworcowa

  Bliżej będzie można przyjrzeć się pracy Paniego 15 listopada o godz. 19:00 w Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze. Spotkanie, do udziału w którym zaproszeni zostaną przedstawiciele lokalnych organizacji, służyć ma jednak nie tylko prezentacji projektu artysty, ale też rozmowie na temat kondycji współczesnych miast. Czy możemy je sobie wyobrazić bez reklam?

  W niedzielę, 18 listopada, o godz. 13:00 artysta zaprasza z kolei, aby wraz z nim udać się na spacer po Nadodrzu, podczas którego dzięki kolejnym interwencjom będzie można spróbować samemu oczyścić miejski pejzaż z reklam. Start w Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze.

  Ekspozycja podsumowująca pracę Paniego będzie dostępna w Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze w dniach 16-30.11.18 w godzinach 9:00-17:00.

  /

  Rezydencja Mario Paniego została zorganizowana dzięki współpracy Strefa Kultury Wrocław i Etxepare Basque Institute.

  Wydarzenia podsumowujące projekt organizowane są we współpracy z Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze.

16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
 • Rodzinne opowieści – jak zachować dla przyszłości

  Rodzinne opowieści – jak zachować dla przyszłości

  18:00 -20:00
  27/11/2018

  Władysława Łokietka 5, 48-300 Wrocław, Polska

  Władysława Łokietka 5, 48-300 Wrocław, Polska

  Będzie dużo wiedzy, sporo podpowiedzi i masa inspiracji.
  Powiem, jak zabrać się do nagrywania rodzinnych historii. Jak opowieści potem udostępniać. To od strony technicznej.
  Podpowiem też, jak pytać i – co najistotniejsze – jak ważne jest słuchanie. I dlaczego lepiej nagrywać osobno babcię i osobno dziadka. A potem raz jeszcze wspólnie 😉

  Jestem dziennikarką radiową, związaną przez 12 lat z radiową Trójką, a obecnie z wrocławskim radiem RAM. To właśnie w nim pojawiają się moje rozmowy z mieszkańcami wrocławskich kamienic.
  Planuję Państwa zainspirować i zainteresować rodzinnymi historiami.

28
29
 • Biznes Mixer – Spotkanie Networkingowe Przedsiębiorców

  Biznes Mixer – Spotkanie Networkingowe Przedsiębiorców

  18:00 -21:00
  29/11/2018

   

  Ptasia Centrum Kreatywne i Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze, zapraszają przedsiębiorców oraz osoby planujące założyć własną firmę, na kolejny:

  Biznes Mixer – Spotkanie Przedsiębiorców.

  Zapraszamy na spotkanie networkingowe przedstawicieli wszystkich branż. Przedsiębiorcy podczas spotkania będą mieli okazje nawiązać wartościowe relacje biznesowe z pozostałymi Uczestnikami oraz skorzystać z konsultacji i uzyskać przydatną wiedzę z obszarów zarządzania i prowadzenia własnej firmy.

  I. Biznes Mixer – networking
  Rozpoczniemy go dynamiczną prezentacją. W 60 sekund każda z firm będzie miała możliwość zaprezentowania swojej działalności. (Profil działalności, pola do współpracy, poszukiwani partnerzy biznesowi…) Prezentacje firm poprowadzi Maja Zabokrzycka – koordynatorka Łokietka 5.

  II. Biznes Mixer – PREZENTY!
  Każdy z Uczestników, otrzyma wydrukowany katalog, w którym znajdą się wszystkie zgłoszone na Biznes Mixer firmy z opisem i danymi kontaktowymi oraz tyle wizytówek ile zdoła zebrać.

  III. Biznes Mixer – consulting
  Przez całe spotkanie, bezpłatne indywidualne konsultacje i porady w zakresie zarządzania, prowadzenia czy zakładania własnej firmy prowadzić będzie:

  Renata Sieler – ekonomista, ekspert ds. biznesu, mentor, coach, trener przedsiębiorczości. Specjalista ds. wdrażania efektywnych procedur standaryzacyjnych w biznesie. Z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem w zakresie budowania biznesu oraz funkcji finansów w organizacjach. Twórca marki oraz autorka cyklów z serii: „Kreator Własnego Sukcesu”.

  A następnie już po prezentacji i prezentach:
  Biznesowy speed-dating! 🙂

  Wybierasz się na Biznes Mixer? Nie zapomnij o 2 rzeczach: wyślij nam opis swojej firmy do informatora:

  Tutaj kliknij i dodaj opis swojej firmy do katalogu:
  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeLEv7V3VhcFacN1QQw4V2aCN4CntEWGqoNv_P5xDq6Pw1_6Q/viewform

  oraz przygotuj masę wizytówek!

  Informacje i organizacja:
  Termin: 29 listopada 2018
  Koszt udziału: 30zł
  Rezerwuję miejsce: https://biznesmixer11.evenea.pl/

  Miejsce spotkania: Infopunkt Łokietka5 Wrocław, ul. Łokietka 5/1
  kontakt@ptasiacentrumkreatywne.pl tel. 537 937 123

  Uwaga, aby dodać firmę do katalogu musisz zarezerwować miejsce oraz wypełnić formularz dla firmy – do dnia 23 listopada 2018 . Zgłaszając się po tym terminie zostaniesz dodany do prezentacji na Biznes Mixerze ale nie będzie Twojej firmy w wydrukowanym katalogu.
  i co najważniejsze: Ilość miejsc na Biznes Mixer ograniczona!

30
Grudzień
Grudzień